live

Písal sa rok 2004, keď po 14 – ročnej prestávke vystúpil ako pesničkár na súťažnej prehliadke amatérskych skupín a sólistov „Zlatý štít Liptova“ v Lipt. Mikuláši. Už vtedy si ho všimol bývalý člen legendárnej Československej skupiny „Luscínia“ , Vlado Slávik a pozval ho na jar roku 2005 do folkového klubu „Fontána“ v Lipt. Mikuláši.
V tom istom roku sa objavil znovu na Zlatom štíte Liptova, kde sa stal jeho laureátom a získal od poroty 40 hodín nahrávania v profesionálnom štúdiu rádia Lumen v Košiciach.
Nahral tam 30 svojich piesní, ktoré rozdelil do dvoch albumov: „A ja som z Východnej“ 2006, „Dieťa veku vodnára“ 2007. Na jar roku 2006 ho opäť Vlado Slavík zoznámil s hudobným dramaturgom a moderátorom Folkparády z rádia Lumen, Ľubom Pukym Vágnerom, ktorý si ho adoptoval do „Prvej pesničkárskej úderky“ ( združenie slovenských pesničkárov ), s ktorými sa od vtedy túla po slovenských festivaloch ako napríklad:

- Dudinská stopa - Klub zóna / Poprad
- Folkovanie s Černou horou / Lipt. Hrádok - Divozel / Bratislava
- Country za mestskou stodolou / Brezno - Porta / Ústí nad Labem
- Lodenica / Piešťany - Folk Rock Tatry / Lipt. Mikuláš
- Drotária / Turzovka - Slovenské Literárne Múzeum / Martin
- Stupavský širák / Stupava


A práve „Porta“ ho posunula až za hranice Slovenska, pretože víťazstvom regionálneho kola Porty v Černovej sa dostal do československého semifinále legendárneho festivalu „Trampská Porta“ v Ústí nad Labem medzi 30 najlepších z celého Česka – Slovenska. No a tým čo pravidelne sledujú Teleráno, určite neuniklo i jeho prvé vystúpenie v televízií Markíza.

Recenzie:

Kniha „Folk na Slovensku“ / vyd. Hudobné centrum / - citát z knihy:
„Veľmi príjemným prekvapením bol Jano Majerčík, skvelé texty s perfektne zvládnutou gitarou a pozoruhodný imidž dávajú tušiť, že v Mikuláši rastie pesničkár par excellence!“

Ortýr“ / časopis Trampskej porty / - Ústí nad Labem:
„Svou porci zájmu si vyboxoval i zvučný, nosný hlas slovenského pesničkára Jana Majerčíka s dobrou kytarou a vlastnými pseudolidovými skladbami. Dovedu si představit, že třeba jeho poslednípísničku o kožulce bych si klině zaspívala i u ohně, stejně jako Žalmanovu Panenku.

MY“ / Liptovské noviny / 27.05.2008.
Posledným domácim zástupcom sa stal, dnes už špičkový slovenský pesničkár Jano Majerčík. Paradoxne ako jediný zástupca folku na festivale „Folk Rock Tatry 2008“. Janko nesklamal a svojou jemnou melodikou vyvážil priestor medzi rockovými rebelmi.

NAJ.sk

Content for id "main-containermen

ÚVOD

Music Live

---

:: Mr. Rudi ::

:: Dr. Sound ::

:: Jano Majerčík ::

:: Art Septet Nicolaus ::

:: DR Jazz ::

:: Brass History Quartet ::

---

KONTAKT

 

foto2

foto3